Svenska Bowlingförbundet

Utvecklat av     Meriq

Totala kvalresultat för Herrar klass C

<< Tillbaka till resultatsidan              Skriv ut
    
Export till Excel, välj avgränsare:    

  Namn   Klubb   Resultat
1. Dennis Carlsson   BK Bowlinggänget   609
2. Patrik Leander   BK Kristallen   607
3. Pierre Ivarsson   Motala BF   600
4. Mattias Bjereke   Göinge HIF   590
5. Tommy Lundbom   Motala BF   565
6. Lucas Åkerman Berndtsson   BK Piggelin   563
7. Arto Minkkinen   Klotrullarnas BK   559
8. Pasi Hosio   HIF Anund   551
9. Krister Knutsson   Göinge HIF   549
10. Kennet Ceder   BK Tranan   549
11. Anders Blomqvist   Nyköpings BS   546
12. Jan Orest   BK Bowlinggänget   543
13. Karl Jansson   Nyköpings BS   538
14. Jonatan Forshus   Idrottsgymnasiet Bollnäs IF   538
15. Dick Andersson   BK Piggelin   538
16. Petter Wrigstad   BK Lindarna   534
17. Jimmy Hernesten   BK Kristallen   534
18. Jonas Hejdeström   Motala BF   534
19. Jörgen Bergkvist   BK Tranan   531
20. Anders Nilsson   Palmstadens HBK   528
21. Jimmy Susi   BK Tranan   525
22. Mats Karlsson   BK Kristallen   524
23. Jerry Hjortsberg   Palmstadens HBK   524
24. Sven Johansson   Klotrullarnas BK   521
25. Oliwer Enulf   BK Piggelin   520
26. Jan-Erik Eriksson   Nyköpings BS   516
27. Laban Larsen   Göinge HIF   514
28. Daniel Gullberg   BK Piggelin   507
29. Ivan Majlat   Klotrullarnas BK   506
30. Erik Berggren   Klotrullarnas BK   505
31. Anders Loft   Lunds HIF   505
32. Fredrik Malmsten   BK Skoj   497
33. Mikael Thurfors   BK Lindarna   496
34. Alexander Hansson   BK Skoj   494
35. Patrik Graaf   BK Wege   493
36. Jan-Olof Gustavsson   BK Tranan   490
37. Stefan Westerdahl   Norsborgs AIK   489
38. Jan-Erik Lundwall   Norsborgs AIK   487
39. Jimmy Bodin   Nyköpings BS   485
40. Ronny Nilsson   Lunds HIF   480
41. David Rosberg   RBU Bowlingklubb   479
42. Martin Källman   HIF FK Lindesberg   475
43. Tomas Sjöholm   BK Bowlinggänget   473
44. Kristian Nilsson   BK Play Palace   468
45. Jim Lindgren   BK Wege   468
46. Johnny Andersson   BK Skoj   463
47. Anders Fougner   BK Lindarna   461
48. Andreas Morton   Motala BF   460
49. Peter Timgren   BK Lindarna   456
50. Stefan Gustavsson   BK Play Palace   449
51. Kristian Källström   Motala BF   448
52. Erik Nilsson   Upplands-Väsby/Sigtuna Handikapp BK   443
53. Mattias Sandell   Upplands-Väsby/Sigtuna Handikapp BK   442
54. Diego Wedin   Idrottsgymnasiet Bollnäs IF   432
55. Joakim Palmberg   Idrottsgymnasiet Bollnäs IF   424
56. Ronnie Bengtsson   BK Bowlinggänget   423
57. Christian Karlsson   Göinge HIF   418
58. Ulf Lindsjö   Lunds HIF   411
59. Ken Andersson   Lunds HIF   398
60. Martin Jonsson   BK Skoj   347
61. Mathias Bergström   RBU Bowlingklubb   0